40 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë

0
72
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se 40 aksidente trafiku me dëme materiale kanë ndodhur në Kosovës gjatë 24 orëve të fundit.

Në raportin e policisë bëhet e ditur se gjatë kësaj periudhe kohore kanë ndodhur edhe 24 aksidente trafiku me të lënduar ndërsa thuhet se janë arrestuar 19 persona, 13 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajtje të dënimit.

Po ashtu ndër të tjera policia ka njoftuar se në bazë të ligjit ka shqiptuar edhe 1 mijë e 561 tiketa trafiku.

Leave a Reply