Ukrainasit bombardojnë tanket ruse që nisen në fushën e betejës

0
96

Disa pamje janë publikuar që tregojnë një kolonë tankesh dhe mjetesh të blinduara ruse që shkatërrohen nga artileria ukrainase.

Videoja tregon disa automjete ushtarake ruse që tentojnë të avancojnë nëpër fushën e betejës. Tanket megjithatë rezultojnë të pasuksesshëm pasi goditen në mënyrë të përsëritur nga municionet ukrainase.

Të paktën njëri prej tankeve duket se shpërthen në një top zjarri gjigant, me tym që ngrihet në qiell.

Leave a Reply