UEFA publikon listën e skuadrave me formën më të mirë aktuale, Ballkani në mesin e më të mirave

0
195

UEFA Conference League (Liga e Konferencës nga UEFA) ka publikuar listën e skuadrave garuese në këtë fazë grupore të kompeticionit, të cilat kanë formën më të mirë aktuale.

Sipas njoftimit, forma aktuale vlen në ligat e tyre përkatëse si dhe në garën e Ligës së Konferencës.

Në këtë listë, bën pjesë edhe skuadra kosovare, Ballkani, e cila ndodhet në pozitën e 6-të për formën më të mirë nga skuadrat evropiane që gjenden në këtë garë, raporton Sinjali Sporti.

Në 5 ndeshjet e fundit në ligë dhe evropë, Ballkani ka katër fitore dhe një barazim, duke u ranguar në mesin e më të mirave, përkrah skuadrave të njohura si Aston Villa e Fenerbahçe.

Leave a Reply