Sonte gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit, këto janë shtetet që garojnë

0
213

Të martën u mbajt nata e parë e gjysmëfinales së festivalit evropian të këngës.

10 shtete kaluan ne finalen e këtij spektakli, shkruan lajmi.net

Ndërsa sonte do mbahet nata e dytë e gjysmëfinales e “Eurovision Song Contest 2022”.

Në këtë mbrëmje do të përforomojnë rreth 18 shtete, ku dhe faqja zyrtare e Eurovisionit ka listuar shtetet që do këndojnë sonte.

Leave a Reply