Real Madrid thyen traditën me fanellat për edicionin e ri 2024/25

0
216

Real Madridi ka emocionuar dhe frustruar tifozët në të njëjtën kohë në lidhje me fanellat e tyre të reja për sezonin e ardhshëm.

Mbështetësit përshëndetën dizajnin “e ftohtë”, e cila në një rast thyen traditën – por gjithashtu kanë zbuluar një problem.

Megjithatë, ka një shpjegim të përsosur për këtë – dhe një që do të thotë se fansave do t’ju duhet të presin vetëm deri më 1 korrik.

Fanella vjen pasi Reali dhe adidas zgjedhin një pamje më të thjeshtë, me veshje të zezë në një fanellë të bardhë me teksturë për setin e tyre të parë.

Dhe është shiriti i dytë që largohet nga ngjyrat e zakonshme të gjigantëve spanjollë.

Fituesit e Ligës së Kampionëve dhe La Ligas kanë shkuar drejt portokallisë së ndezur.

Por, për çdo tifoz që është i shqetësuar nga ky ndryshim nga e kaluara, Reali ka ofruar një paraqitje qetësuese për fanellën e tyre të tretë.

Kjo do të jetë në modelin më tipik të zi dhe gri të Los Blancos.

Megjithatë, mungesa e fanellës së Mbappes në dyqan ka rrëmbyer shumë vëmendjen, vetëm disa ditë pas transferimit si lojtar i lirë nga Paris Saint-Germain.

Reali padyshim që do të donte të nxirrte fanellat e Mbappes pasi ndjekja e tyre e gjatë për ikonën franceze përfundoi me sukses.

Por, çështja është e komplikuar pasi marrëveshja e tij me PSG-në zgjat deri më 30 qershor.

Dhe AS raporton se PSG nuk ishte e gatshme të heqë dorë herët nga të gjitha të drejtat e imazhit në lidhje me 25-vjeçarin.

Kjo është edhe arsyeja pse tifozët nuk kanë parë ende një foto të yllit të tyre më të ri me një fanellë të Realit.

Ndërkohë, mbështetësit i kanë vlerësuar fanellat e reja të Madridit si “fantastike” dhe “një bukuri”, raporton telegraf.

Leave a Reply