Përgatiteni në këtë mënyrë çajin që t’i thoni FUND migrenës e dhimbjes së kokës

0
146

Kjo recete jep efekt të shpejtë kundër dhimbjes së kokës dhe migrenës, por edhe hidraton me bujari. Përbërësit: 200 gramë me lulerradhiqe,

1 lugë gjelle me mjaltë, Lëngu i tre limonëve të shtry dhur, 2 litra ujë.

Përgatitja: Vendosini barishtet në një kanë dhe mbulojini me ujë.

Shtoni lëngun e limonit dhe përziejini së bashku. Më pas shtoni mjaltin për një shije të ëmbël. Kanën vendoseni në frigorifer për 2 orë.

Përdorimi : Përpara se ta servirni, kullojeni lëngun që të hiqni lulet.

Limonatën duhet ta pini dy herë në ditë kundër dhimbjes së kokës dhe 3 herë në ditë kundër dhimbjeve të ciklit.

Përpara se të pini këtë limonatë, konsultohuni me mjekun që të përcaktoni nëse vuani nga gurët në veshka ose ulçera.

Leave a Reply