Pamje nga Kotori, Kurti shihet duke diskutuar me O’Brien, Ramën dhe emisarin francez

0
153

Kryeministri Albin Kurti është parë duke biseduar me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, James O’Brien, kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe të dërguarin e Francës për Ballkanin Perëndimor, Rene Troccaz.

Nën sloganin “Një rajon, vizion i përbashkët”, sot në Mal të Zi liderët e rajonit bashkë me përfaqësuesit e BE-së dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë nisur diskutimin për Planin e Rritjes për Ballkanin Perëndimor.

Pamjet e publikuara nga RTK.

Leave a Reply