Mbahet konkursi i parë i bukurisë në botë me IA – fituese influencerja marokene

0
96

Është mbajtur konkursi i parë i bukurisë në botë me inteligjencën artificiale dhe fituese ishte shpallur influencuesja marokene e AI Kenza Layli.

Kenza Laylie e krijuar nga kompjuteri, ka fituar çmimin ‘Fanvue World AI Creator Awards’.

Ekipi që qëndron pas saj mundi konkurrencën e 1,500 femrave të tjera të krijuara nga kompjuteri dhe fituar çmimin e parë, raporton Daily Mail.

Gjyqtarët thanë se ishin të impresionuar nga teknologjia e avancuar pas Kenza, si dhe nga “personaliteti i saj” bindës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here