Kujdes | Mot shumë i nxehtë edhe sot, kaq arrijnë temperaturat

0
141

Edhe ditën e sotme parashikohet të mbajë mot shumë i nxehtë dhe me vranësira të pakta gjatë ditës, transmeton Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 18 deri në 21°C, ndërsa ato maksimale prej 33 deri në 36°C, njofton Meteo Kosova.

Pluhuri saharian do të fillojë të tërhiqet.

Ndërsa edo fryjë nga verilindja me shpejtësi prej 10-39 km/h.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here