Lëreni 10 minuta dhe shpëlajeni me ujë normal: Maska që do të ndihmojë vajzat dhe gratë të largojnë

0
264

Kjo maske e krijuar ne shtepi do te largoje pikat e zeza nga fytyra juaj dhe do te ndihmoje ne zvogelimin e poreve. Aplikojeni të paktën 2 herë në javë për rezultate të mira.

Përbërësit që ju nevojiten: 1 lugë gjelle kos,½ lugë çaji kripë,1 lugë çaji me lëng limoni të freskët.Në një tas të pastër shtoni 1 lugë gjelle kos, ½ lugë çaji kripë dhe 1 lugë çaji me lëng limoni të freskët.

Miksoni të gjithë përbërësit mirë dhe il’açi juaj për heqjen e pikave te zeza është tani gati për përdorim.Aplikoni këtë në fytyrën tuaj dhe ferkojeni butësisht për 3 minuta.Pastaj lereni atë 10 minuta dhe shpelajeni me ujë normal.Kosi redukton thatësine e lëkurës dhe hidraton lëkurën tuaj duke e bere te duket e fresket dhe e bute. Limoni është i shkëlqyer në trajtimin e pikave te zeza.

Ndihmon në nxjerrjen e tepërt të vajit nga lëkura, sepse përmban vitaminë C dhe acide limoni dhe këto përbërës ndihmojnë në lehtësimin dhe shkëlqimin e lëkurës. Kripa vepron si një pastrues për lëkurën tonë dhe gjithashtu heq bakteret nga lëkura.

Leave a Reply