Kurti pas takimit me Stoltenberg: Kërkojmë anëtarësimin në NATO, që të japim atë që të tjerët na dhanë neve

0
79

Kryeministri Albin Kurti ka takuar Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Në konferencën e përbashkët  Kurti ka falënderuar NATO-n për angazhimin e saj në Kosovë, derisa ka thënë se Kosova është e gatshme që të japë kontributin e saj brenda kësaj aleance me ushtrinë e saj, FSK-në.

“Ne kërkojmë anëtarësimin në NATO dhe kjo do të na mundësojë që të japim atë që shtetet tjera na kanë dhënë neve si qytetarë”, është shprehur Kurti, njofton KlanKosova.tv.

“Anëtarësimi në Partneritetin për Paqe do të ishte një hap para”.

Leave a Reply