Juventusi e zyrtarizon rikthimin e Pogbas, francezi nënshkruan deri më 2026

0
608

Juventusi e ka zyrtarizuar sot rikthimin e Paul Pogbas në Torino.

“Bianconeri” kanë njoftuar se mesfushori francez ka nënshkruar kontratë katëvjeçare, deri në verën e vitit 2026.

Kampioni i botës me Francën ishte lojtar i lirë pasi i kishte skaduar kontrata me Manchester United, shkruan “Gazeta Express”.

Pogba i kishte kaluar katër sezone fantastike në Torino para se të rikthehej në “Old Trafford” në vitin 2016, ku për pesë vjet e pati një eksperiencë dëshpëruese.

Francezi synon ta rikthejë formën e dikurshme në Juventus dhe ta ndihmojë ekipin në arritjen e objektivave, respektivisht në fitimin e trofeve.

Krahas tij, Juve e zyrtarizoi së fundmi edhe përforcimin tjetër, Angel di Maria.

Juve me përforcimet që do t’i bëjë këtë verë synon të rikthehet në majat e futbollit italian dhe të atij evropian. /Gazeta Express/

Leave a Reply