Jeshilja, ngjyra e festave të këtij fundviti. Nga make up-i tek thonjtë, ja tendenca më e kërkuar

0
137

E gjelbra, e njohur ndryshe si ngjyra e shpresës, konfirmohet edhe një herë për këtë sezon si një nga nuancat më trendi. 

Nga ngjyra Matcha për makeup tek manikyri si ngjyra e likerit, jeshilja bëhet protagoniste e grimit të sezonit, duke u përshtatur në një stil elegant dhe në mënyrë magjepsëse nga look-u tek thonjtë.

Grimi i gjelbër, trendi i ri i bukurisë për dimrin 2023-24

Me 2.3 milionë shikime në TikTok, “Matcha latte makeup” është ndër trendet e bukurisë të sezonit. Grimi është frymëzuar nga nuancat gustuese të pijes së famshme japoneze, e cila frymëzon pamjen e syve me nuanca delikate jeshile. Nuanca e jeshiles është me një dekorim metalik të pigmentuar, shkëlqyes dhe mat.

@sephoraitalia

matchalattemakeup 🍵? Sì grazie! @michelleriicci matchalattetutorial makeuplook makeuptrend rabannemakeup

♬ suono originale – Sephora Italia – Sephora Italia

Leave a Reply