Hummels pritet të marr vendimin e papritur në karrierë

0
219

Mats Hummels mund të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të sezonit.

Sipas “Sport Bild”, njerëzit e afërt me mbrojtësin gjerman kanë konfirmuar se ky sezon do të jetë ndoshta i fundit si futbollist, pasi kontrata e tij me Borussian e Dortmundit skadon verën e ardhshme dhe nuk ka gjasa të rinovohet.

Ky vendim vije tre ditë pasi Hummels ishte hero i Dortmund në ndeshjen ndaj Freiburg ku mbrojtësi shënoi dy gola në fitoren si mysafir./IO

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here