Hani vetëm dy lugë gjelle në mëngjes dhe në mbrëmje: Ky është produkti i vetëm që përdoret për trajtimin e Tiroides

0
509

Gjëndra tiroide është gjëndra më e madhe në qafë dhe ka formën e një fluture, me dy krahët e saj në të majtë dhe të djathtë të trakesë.Hormoni i prodhuar nga gjëndra tiroide ka një efekt në të gjitha indet e trupit të cilat rrisin aktivitetin qelizor në trup. Kjo do të thotë se funksioni kryesor i gjëndrës tiroide është të rregullojë metabolizmin e njeriut. Më poshtë do të analizojmë çrregullimet e tiroides dhe më pas do t’ju tregojmë mënyrën më të mirë për t’i trajtuar ato!

Së pari ju duhet të dini se ekzistojnë dy lloje të çrregullimeve të tiroides:

Hipertiroidizmi – Ekspertët thonë se ky çrregullim ndodh kur gjëndra tiroide mbipunon dhe për pasojë prodhon shumë hormone.

Simptomat: Pamundësia për t’u përqendruar; Dëmtimi i kujtesës; Ndryshimet në zakonet e të ngrënit; Takikardi; Probleme me menstruacionet; Lodhja; Eksitim; Djersitje; Vështirësi për të fjetur; Mendimi i shqetësuar; Depresioni, ankthi, nervozizmi.

Humbje peshe, Hipotiroidizmi – Sipas ekspertëve, ky lloj çrregullimi ndodh kur gjëndra tiroide është nën funksionim, që do të thotë se nuk prodhon mjaftueshëm hormon.

Simptomat: Thonjtë e brishtë; Kapsllëk; Shtim në peshë; Ngërçet; Rrjedha e reduktuar e periudhës; Ënjtje në pjesën e përparme të qafës; Lodhja; Dëmtimi i kujtesës; Lëkurë dhe flokë të thatë; Depresioni. Mos u shqetësoni, në këtë artikull do të shihni se si të bëni një ilaç shtëpiak që do t’ju ndihmojë të kuroni tiroiden tuaj dhe në fakt përbëhet nga 3 përbërës të thjeshtë:

Arra, mjaltë dhe një kavanoz i vogël reçel! Po, vetëm këto dhe mos dyshoni në rezultatet, do t’ju mahnitin! Gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni udhëzimet e mëposhtme. Do t’ju duhet: 40 arra jeshile (të papjekura). 1 kg mjaltë organik; 1 kavanoz i madh ose më shumë i vogël për reçel; Si ta përgatisni: Fillimisht pastroni arrat, thajini dhe më pas shponi me gjilpërë ose thikë të mprehtë. Më pas vendosini në kavanoz dhe mbulojini me mjaltë. Kavanozi duhet të vendoset diku ku mund ta shohë dielli. Pas 40 ditësh mbylleni dhe ruani në një shishe qelqi.

Si ta përdorni: Siç u përmend më lart, është shumë e thjeshtë! Ekspertët thonë se duhet të hani vetëm dy lugë gjelle në mëngjes dhe në mbrëmje në baza ditore. Mos humbisni kohë, provoni këtë ilaç të mrekullueshëm në shtëpi dhe gjeni shëndetin tuaj.

Leave a Reply