Detaje nga aksidenti me fatalitet në Suharekë – shoferja nga pakujdesia kaloi në shiritin e kundërt dhe u godit me motoçikletën

0
697

Dy persona kanë humbur jetën gjatë ditës së djeshme në një aksident trafiku që ndodhi në Suharkeë.

Policia përmes raportit 24 orësh ka dhënë detaje të reja lidhur me këtë aksident tragjik.

Sipas raportit thuhet se e dyshuara femër kosovare deri sa ishte duke e drejtuar automjetin e saj, nga pakujdesia kalon në shiritin e kundërt të rrugës dhe goditet me motoçikletën të cilën ishte duke e drejtuar viktima mashkull kosovar.

“Si pasojë e aksidentit vozitësi i motoçikletës si dhe viktima (pasagjeri që gjendej në motoçikletë) mashkull kosovar kanë ndërruar jetë në vendin e ngjarjes sipas konstatimit të mjeku kujdestar, kurse lëndime trupore kishin pësuar dy viktima femra kosovare, pasagjere në veturë”, njofton policia.

Të njëjtat janë dërguar për tretman mjekësor ku njëra është liruar, ndërsa tjetra është ndalur për tretman të mëtutjeshëm.

Me vendim të prokurorit trupat e pa jetë janë dërguar në IML për obduksion, ndërsa e dyshuara është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Viktimat e këtij aksidenti sipas policisë janë P.G viti lindjes 2004 dhe B.H viti i lindjes 1993. /Telegrafi/

Leave a Reply