Ilaçi gjendet në kuzhinë, ja çfarë duhet të bëni menjëherë kur keni dhimbje barku...

Dhimbjet e stomakut janë aq të zakonshme sa të gjithë i përjetojnë ato në një moment apo në një tjetër. Ka dhjetëra...

Përfitoni nga frutat e sezonit; Një pjeshkë në ditë ju ndihmon për këto probleme...

Pjeshkat janë ndër frutat më të ëmbël të këtij sezoni, ndaj përfitoni nga to, sa kanë kohën. Ky frut është burimi i...

Çaji i gjetheve të fikut, ilaçi popullor që u jep zgjidhje shumë sëmundjeve (RECETA)

Në mjekësinë tradicionale gjethet e fikut janë përdorur për aftësinë e tyre në rregullimin e sheqerit në gjak dhe nivelit të triglicerideve,...

Mos i hidhni më bishat e patëllxhanit! I zjeni, piheni dhe do shpëtoni nga...

Patëllxhani përshihet në kategorinë e perimeve të verës. Kjo është diçka që e di çdokush prej nesh. Por të rrallë janë ata...

Publikohet studimi: Kafeja zvogëlon rrezikun e tumoreve te këto organe

Pirja e kafesë mund të zvogëlojë rrezikun e tumorit në aparatin tretës dhe mëlçinë, sipas studimit të botuar në revistën shkencore ”Food...

Kura e fuqishme me thana kundër problemeve me diabetin

Krahas shijes së tyre të athët, të ëmbël, thanat janë ndër frutat më të veçantë medicinalë me përdorim të gjerë në mjekësinë...

Mushkëri si të një 20-vjeçari? Zgjidhjen e keni vet në shtëpi, pa kosto dhe...

Astma, bronkiti, kolla dhe çrregullimet të tjera të mushkërive po bëhen gjithnjë e më shumë të zakonshme vitet e fundit.

Çfarë tregon prezenca e gjakut në urinë? Bëhuni vigjilentë ndaj këtyre shenjave

Hematuria është termi mjekësor që tregon prezencën e gjakut në urinë. Është një situatë që do të frikësonte këdo, por ka shumë...

Çajrat verorë që trajtojnë problemet e tretjes, dhimbjes së kyçeve dhe mbrojnë sistemin imunitar...

Çaji nuk duhet të bëhet vetëm nga gjethet e thara të tij. Por ka dhe mënyra akoma më të shëndetshme. Përzieni çajin...

Nektarinat, kumbullat dhe pjeshkët – Më të mirat kundër diabetit dhe obezitetit

Frutat me bërthamë si nektarinat, kumbullat dhe pjeshkët janë më të rekomanduarat kundër diabetit, ishemisë, obezitetit dhe ishemisë.