Nga humbja e oreksit te dridhja, zbulohen simptomat e reja të Covid-19

Infeksioni i ri i koronavirusit dihet se shkakton një larmi simptomash dhe simptomat gjithashtu kanë një gamë të gjerë për sa i...

Dieta me vezë me të cilin mund t’i humbisni shpejt 10 kilogramë

Dihet botërisht që gjatë periudhës së vjeshtë-dimrit shtojmë peshë. Prandaj ju rekomandojmë dietën e vezëve të ziera falë të...

Zbuloni se çfarë duhet të bëni kur dikujt pranë jush i bie të fikët

Gjendja e të fikëtit, në shumicën e rasteve është një ngjarje e njëhershme, pa ndonjë shkak serioz themelor. Sidoqoftë, disa kushte mund...

Sindroma e serotoninës mund t’ju vrasë, njihuni me shenjat dhe shkakun

Serotonina është një hormon thelbësor që është përgjegjës për lumturinë dhe emocionet tuaja. Stabilizon gjendjen tuaj shpirtërore dhe sjell ndjenjën e mirëqenies...

Kjo pije e mrekulleshme e përgatitur në shtëpi rrit imunitetin dhe mposht kollën sezonale

Moti i paqëndrueshëm dhe pandemia mund të dëmtojnë shëndetin tuaj. Në kohë të tilla, është thelbësore që të mbani sistemin tuaj imunitar...

Drita artificiale natën mund të rrisë rrezikun e kancerit të tiroides

Studimi i botuar në Cancer, një revistë e vlerësuar nga Shoqata Amerikane e Kancerit, zbuloi se njerëzit që jetojnë në rajone me...

Këto probleme në lëkurën e fytyrës paralajmërojnë 6 sëmundje brenda trupit tonë

Mjekët kinezë e quajnë fytyrën tonë një “dritare për shëndetin”. Lëkura jonë reagon ndjeshëm ndaj çdo mosfunksionimi dhe ndryshimi në trup, duke...

Studimi dhjetëvjeçar lidh aknet me dietën

Studimi dhjetëvjeçar dhe provat klinike tregojnë se ajo çka hani mund të luajë rol të madh nëse do keni ose jo akne....

Çfarë janë ato puçrrat e bardha që shfaqen nën lëkurë dhe veçanërisht rreth syve,...

Është e zakonshme që puçrrat e bardha të shfaqen në lëkurën tuaj, veçanërisht në zonën e syve. Disa njerëz i gabojnë këto...

Llojet e rralla të dhimbjes së kokës dhe arsyet shëndetësore pse ndodhin ato

Ekspertët më në zë të mjekësisë kanë identifikuar shumë lloje të dhimbjeve të kokës dhe për t’i dalluar ato nga njëra tjetra,...