Bëni këtë njëherë në  ditë dhe lëkura juaj do të duket sikur jeni 20 vjec

0
445

Lëkura  reflekton natyrën tuaj dhe është pasqyra e asaj se si ndiheni. Të kesh lëkurë të bukur,të re dhe  pa rrudha është një ëndërr e pothuajse çdo femre në botë.Botoxi është  shumë i njohur për të gjithë, pasi përdoret nga shumë të famshëm për të ruajtur pamjen e tyre. Por fatkeqësisht, ky trajtim nuk është i lirë dhe vetëm disa femra mund ta përballojnë atë. Për më tepër, ajo është e përbërë nga shumë kimikate të dëmshme që mund të shkaktojnë efekte të shumta anësore e cila është një tjetër anë negative e botoksit.

Në këtë artikull, ne do të paraqesim një ilaç të mrekullueshëm që do të bëjë rrudhat e lëkurës më pak të dukshme dhe gjithashtu do të ndihmojë në ngadalësimin e procesit të plakjes!

Rezultatet do të jenë të dukshme vetëm me disa përdorime. Të gjithë përbërësit janë të lirë dhe të lehtë për t’u gjetur, dhe ju ndoshta i keni ato në kuzhinën tuaj.

Kjo është një maskë e bërë  shtëpi që do ta bëjë lëkurën  të shëndetshme dhe më të butë. Dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të dukeni të freskët, të rinj dhe plot energji!

Përbërësit :

5 lugë lëng të pastër dhe organik karrote (bëje vetë me një shtrydhëse frutash e perimesh!)

1 lugë gjelle miell misri

1 lugë gjelle salcë kosi

Përgatitja:

Hidhni  100 ml ujë në një tenxhere dhe shtoni miellin e misrit. Vendosni tenxheren në sobë ne nxehtësinë mesatare. Trazojeni  deri në kohën kur përzierja bëhet më e dendur dhe uji reduktohet. Vendoseni mënjanë dhe prisni derisa të ftohet. Pastaj, shtoni lëng karrote dhe salcën e kosit në të. Trazojeni përsëri  derisa të merrni një përzierje të mirë homogjene.

Së pari, pastroni plotësisht fytyrën. Aplikoni këtë maskë të pabesueshme në lëkurë dhe lëreni të veprojë për gjysmë ore. Më pas shpëlajeni me ujë të vakët. Nëse përgatitni një sasi më të madhe, mund të përdorni përsëri pjesën tjetër, por sigurohuni që ta ruani në frigorifer.

Aplikoni këtë maskë 3 deri në 5 herë në javë për të marrë rezultatet më të mira.

Kjo maskë me të vërtetë do të hidratojë lëkurën dhe do të eliminojë të gjitha gjurmët e lodhjes. Minimizoni pamjen e rrudhave, rrathët e  errët dhe ngjyrës së pabarabartë.

Provoni tani maskën dhe rezultatet do t’ju habisin! Lëkura do të ketë më pak rrudha dhe do të dukeni edhe 20 vjet më të rinj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here