Befasuese, e kualifikoi shtetin e tij në Evropian dhe jep dorëheqje më pas

0
226

Çekia ia doli të shkonte më tej duke u kualifikuar në EURO 2024 teksa mposhti Moldavinë me rezultatin 3-0. Befasuese, por trajneri Silhavy ka dhënë dorëheqjen pas këtij suksesi.

Për mediet, ai ka deklaruar se bashkë me stafin e kishin marrë këtë vendim para takimit me Moldavinë. Në prononcimin e zakonshëm për mediet, trajneri i Çekisë deklaroi:

“Unë me kolegët e mi vendosa që ta ndërpresim këtu bashkëpunimin para ndeshjes me Moldavinë, se nuk do të vazhdonim më. Presioni ishte i madh, ndonjëherë edhe nuk e kuptoja fare”, tha Silhavy.

Leave a Reply