Watkins: Ju betohem për jetën e fëmijëve të mi, i thashë para ndeshjes Palmerit më asisto

0
100

Ollie Watkins, i cili shënoi golin e fitores në minutën e 90-të që vendosi gjysmëfinalen Holandë-Angli, u shpall lojtari i ndeshjes në fund të takimit.

Watkins realizoi gol në sekondat e fundit për ta dërguar Anglinë në finale, pasi “Tre Luanët” fituan 2-1.

“Është e pabesueshme, e kam pritur këtë moment prej javësh, jam shumë i lumtur që e kam pasur këtë mundësi, betohem për jetën e fëmijëve të mi, u afrova te Palmeri dhe kur u futëm, i thashë: ‘Ne jemi, do të vij tani dhe kam nevojë që të më asistoni për golin’.

“Ka një faktor rikthimi, kjo dëshirë për të mos u dorëzuar kurrë. Tani jemi gati për Spanjën”, përfundoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here