Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra

0
313

Përveçse është ekonomike, efekti i kësaj maske çudibërëse është ekuivalent i botoksit të famshëm. Përdorimi i saj nuk është vetëm relaksues, por edhe një aleat i shkëlqyer i kujdesit për lëkurën.

Maska është plotësisht natyrale, ndërsa vërtet tendos lëkurën më mirë se botoksi.

– 1 të bardhë të vezës
– Gjysmë luge lëng limoni
– Gjysmë luge vaj kokosi

Merrni një vezë të madhësisë mesatare dhe ndajeni të bardhën nga e verdha e vezës.

Hidheni të bardhën vezës në një enë dhe tundeni derisa të bëhet krijohet shkumë e dendur. Pastaj shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit dhe përsëri tundeni.

Maskën vendoseni në fytyrën e pastruar dhe lëreni të veprojë 10-15 minuta.

Kur të thahet maska, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë apo me çaj kamomili.

Për rezultate optimale, mjafton të përdorni këtë maskë 2 herë në javë.

Leave a Reply