Të gjithë në këmbë duke brohoritur emrin e tij – Momenti historik i Messit në Inter Miamin

0
270

Lionel Messi debutoi në mënyrën më të mirë të mundshme me Interi Miamin, duke qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij.

Këtë të shtunë, sipas kohës tonë lokale, Inter Miami luajti ndaj Cruz Azul në Kupën e Ligës.

Ndeshja e zhvilluar në “DRV PNK Stadium” përfundoi me rezultatin 2:1 në të mirë të skuadrës nga Miami.

Messi ishte vendimtar në këtë fitore, pasi shënoi në minutën e katërt shtesë – 90+4′.

Goli i yllit argjentinas ishte tejet i bukur. Ai shënoi nga gjuajtja e lirë.

Përveç golit, spektakolar ishte momenti kur ai hyri në fushë për herë të parë me fanellën e Inter Miamit – në minutën e 54′.

Të pranishëm në stadium ishin mbi 20 mijë tifozë. Kur 36-vjeçari hyri në fushë, thirrjet “Messi, Messi, Messi” mund të dëgjoheshin në të gjithë stadiumin.

Ndërsa, komentatori amerikan i ndeshjes tha: “Zyrtarisht jemi në epokën e Lionel Messit”.

Fituesit të Kupës së Botës iu dorëzua menjëherë shiriti i kapitenit dhe ai u nis për të bërë atë që di më së miri.

Leave a Reply