Sylvinho: Për ne do të ishte çdo grup ferri, presim shumë nga tifozët shqiptarë në Gjermani

0
121

Të shtunën që sapo lamë pas, në Hamburg, të Gjermanisë u hodh shorti i fazës së grupeve të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, ku për fatin tonë të keq, Kombëtarja është pozicionuar në grupin B, ku së bashku me “legjionarët” ndodhen “iberikët” e Spanjës, vendi i 3-të i Botërorit të Katarit, Kroacia, si dhe Italia, kampione e Evropës në fuqi.

Një koment të shkurtër mbi grupin, në të cilin u shortuan “kuqezinjtë” e bëri edhe tekniku, Sylvinho, kësaj radhe për prestigjiozen spanjolle, “Marca” për të cilën tha se çdo grup do të ishte grup “ferri” për Shqipërinë, ndërsa shtoi se faktin që ekipi i tij do të ketë shumë mbështetje, pasi në Gjermani ka shumë shqiptarë.

“Në Gjermani ka shumë shqiptarë dhe do të jetë bukur t’i shikojmë në stadium. Shqipëria merr pjesë për të 2-ën herë në Europian, por tashmë është rritur. Shqipëria është një vend entuziast. I mbyllëm kualifikueset para Polonisë e Çekisë, që janë shumë të forta. Në “Euro 2024” duhet të tregojmë forcën tonë, nuk do të jetë e lehtë. Spanja ka shumë cilësi, më pëlqen dhe ka tjetër nivel”, u shpreh tekniku brazilian.

Leave a Reply