Shkoi për ta marrë vajzën në QPS-Suharekë, i dyshuari e godit me grusht ish gruan e tij

0
284

Sulmet fizike janë njëra ndër sfidat më të mëdha për institucionet e Kosovës, ku raportohen nga viktima të moshave të ndryshme.

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje në Sactionin e Policisë në Suharekë.

Sipas informacioneve që ka SuharekaOnline bëhet e ditur se një i dyshuar ka sulmuar fizikisht ish-bashkëshortën e tij.

I dyshuari pasi që kishte shkuar në Qendrën për Punë Sociale për ta marrë vajzën e tij sipas marrëveshjës qe kishin me ish-bashkëshortën janë fjalosur me njëri-tjetrin dhe i dyshuari e ka goditur me grusht viktimën të cilës i ka shkaktuar lëndime.

Si pasojë e lëndimeve viktimës i është ofruar tretman mjekësor.

Ndërsa, i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Leave a Reply