Pini nga një lugë çaji shurup çdo 3 orë: Receta natyrale per kollen, bronkitin dhe pneumonine

0
200

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë natyrale për të lu ftuar kollën, bronkitin dhe pneumoninë, jini të sigurt se keni gjetur zgjidhjen natyrale per te trajtuar keto probleme. Shurupi i qepës është një ilaç i vjetër natyral që trajton probleme të ndryshme të frymëmarrjes.

Në përbërjen e tij, substancat e nxjerra nga qepa duken të përqendruara dhe kjo është ajo që e bën atë një anti-infla ma tor dhe antivi ral të fuqishëm natyror, i cili vepron në mënyrë efektive kundër kollës, gëlbazës, ngjirjes, problemeve në fyt dhe gjithashtu mund të përdoret për të ndihmuar në trajtimin e bronkitit dhe pneumonisë.

Receta është shumë e thjeshtë. Ka vetëm dy përbërës, qepë dhe sheqer. Dhe vetëm në disa ditë trajtimi do të ndjeheni shumë më mirë.Ja se si ta përgatisni shurupin e qepës:Pritini qepën në feta. Vendosini këto feta në një tenxhere të madhe, duke i rregulluar një fetë qepë, një shtresë sheqeri, një fetë qepë, një shtresë sheqer… e kështu me radhë, duke e përfunduar me një shtresë sheqeri.

Mbulojeni tenxheren për të shmangur praninë e milingonave dhe insekteve të tjera dhe lëreni të pushojë gjatë natës. Ditën tjetër, ju do ta gjeni gotën me një lëng me ngjyrë mjalti dhe ky lëng është shurup. Do za është një lugë çaji shurup çdo 3 orë.

Leave a Reply