Ndahet nga jeta ish zyrtari i komunës së Prizrenit dhe veprimtari, Shaban Veseli

0
380

Të enjten pasdite është ndarë nga jeta në moshën 66 vjeçare në Prizren, Shaban Veseli, kanë njoftuar përmes njoftimeve mortore familjarë të tij.

I ndjeri, ka qenë veprimtar i dalluar i çështjes kombëtare, ndërsa pas luftës ka ushtruar edhe detyrën e drejtorit komunal në kohën e qeverisjes së LDK-së.

Varrimi i tij do të bëhet ditën e premte në ora 13:00.

Leave a Reply