Kurti flet për themelet e aleancës Kosovë-SHBA ndërsa uron 4 Korrikun

0
157

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka uruar me rastin e festës së Pavarësisë së SHBA-së.

Ai shkruan në twitter, se Deklarata e Pavarësisë së SHBA-së, ka një nga vizionet më të fuqishme të lirisë dhe barazisë, gjë sipas tij që përbënë edhe themelin e aleancës me Kosovën, transmeton klankosova.tv.

”Deklarata e Pavarësisë së SHBA-së, përmban një nga vizionet më të fuqishme të lirisë dhe barazisë të njohura në botë. Ai vizion – dhe vlerat e përbashkëta që ai shpreh – përbëjnë themelin e aleancës së kombeve tona. Ashtu si ai vizion është i përjetshëm, po ashtu është edhe aleanca.

Gëzuar 4 Korrikun!”.

Leave a Reply