Këtu mund ta shikoni meçin Fury – Ngannou

0
176

Tyson Fury do të përballet me Francis Ngannou në Arabinë Saudite. 

Fury do të largohet për një natë nga detyrat e tij për titullin botëror në peshën e rëndë, kur përballet me Ngannou të shtunën në Arabinë Saudite, shkruan lajmi.net. 

Britaniku mirëpret ish-kampionin e peshave të rënda të UFC-së Ngannou në botën e boksit, në një meç të peshave të rënda pa titull të mbikëqyrur nga Bordi Britanik i Kontrollit të Boksit. 

Titulli Fury nuk është në linjë në këtë përballje. 

DAZN ka të drejtën e transmetimit të meçit, por ka edhe shumë website që transmetojnë përballjen. 

Evenimenti ka filluar në ora 19:00, por pritet që lufta kryesore të mos fillojë para orës 23:00. 

Ndeshjen mund ta ndiqni live në DAZN, si dhe në linkun këtu

Leave a Reply