Mësohen datat kur nisin pesë kampionatet më prestigjioze evropiane

Pandemia Covid-19 e ka koklavitur kalendarin e futbollit 2019/20, pasi shumë liga evropiane u detyruan t’i ndërprisnin kampionatet e veta përkatëse për...

Niko Kovac dëshiron një “Frankfurt të dytë” tek Monaco!

Hapi i hedhur drejt Bayern Munichut ndoshta ishte tepër i madh për kroatin ambicioz dhe energjik, por ende jo me shumë përvojë.

Bayerni bën gati 100 milionë euro për yllin e Juventusit

Me Kai Havertz gjithnjë e më pranë Chelseat, Bayerni po mendon për një lojtar tjetër. Sipas “Kicker”-it, ëndrra vazhdon të mbetet sulmuesi...

Mbappe i mbyll dyert Realit: Dua të fitoj trofe me PSG në 50-vjetorin e...

Kylian Mbappe është i lumtur te PSG. Në një intervistë pas fitores 4-0 në miqësoren ndaj Celtic, ylli francez i Parisit konfirmoi...

Blanc favorit për të marrë drejtimin e Barçës!

Laurent Blanc është favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Barcelonës, është ky lajmi i bujshëm që publikojnë mediat franceze.

Mike Tyson refuzoi plot 20 milionë dollarë për t’u ndeshur pa doreza

Pak kohë më parë, legjenda e boksit, Mike Tyson, lajmëroi se është gati të kthehet në ring, edhe pse është plot 54...

FC “Prizreni” i bashkohet garave të seniorëve në futbollin kosovar

Garave të kategorisë seniore në futbollin kosovar do t’i shtohet edhe një klub i ri. Bëhet fjalë për FC...

Emery drejt rikthimit në kampionatin spanjoll

Pas disa muajsh i papunë, që kur u shkarkuar nga pankina e Arsenalit, Unai Emery është gati të rikthehet të trajnojë, pasi...

Guardiola i interesuar për shërbimet e David Alaba

200 milionë euro për t’i shpenzuar në merkato, kjo është shifra që i kanë vendosur në dispozicion drejtuesit e Manchester City-t, trajnerit...

Marash Kumbulla më pranë Lazio

Marash Kumbulla avash avash po merr rrugën drejt kryeqytetit italian. Edhe pse Juventusi dhe sidomos Interi po vazhdojnë të...