Çka kish ndodh nëse nuk kish ndërhy NATO-ja në Kosovë? Kjo është përgjigjja e...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është i ftuar në emsionin ‘Pressing‘ në ‘Televizionin T7‘ , shkruan GazetaBlic.Ai po rrëfen ngjarje nga...

Haradinaj rrëfen për vdekjen e vëllait të tij

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për vrasjen e vëllait Shkelzen Haradinaj.Ai ka treguar se në kohën e bombardimit të NATO’s Serbia kishte...

Berisha: Rama është një i sëmurë psikik, ka filluar të ketë frikë nga Basha

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, duke folur për “Ora News” me gazetaren Beti Njuma, trajtoi tema të aktualitetit politik.

Bahri Hyseni ‘kunkurron’ për kryesues të KPK-së

Anëtari i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni ka konkurruar për pozitën e kryesuesit të KPK-së. Këtë e ka...

Trump po e kërkon paqen mes Kosovës dhe Serbisë

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, është duke punuar për të arritur atë që ajo shpreson të jetë një fitore tjetër në...

Hashim Thaçi tregon me kë e kaloi natën e Vitit të Ri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, si shumica e qytetarëve të Kosovës kaloi natën e ndërrimit të moteve i shoqëruar nga familjarët.

Minatorët e Stantërgut rikthehen në grevë me katër kërkesa

Minatorët e Stantërgut i janë rikthyer grevës, duke ri kërkuar rritjen e pagës për 20 për qind, dhe disa kërkesa të tjera....

Arrestohet ish-boksieri në Francë pasi grushtoi policët

Protagonisti i protestës së “Jelekëve të Verdhë”, pamjet e të cilit teksa godiste me grushte policinë bënë xhiron e botës, është arrestuar....

Dy mijë euro gjobë për kompaninë ku vdiq 17 vjeçari

Muajin qershor të këtij viti familja Alija nga Lubizhda e Prizrenit e përmbylli si mos më keq. 30 qershori i vitit 2018...

Qeveria trason rrugën për financimin e PSD-së, një ‘luftë’ e re shfaqet në horizont

everia e Kosovës e ka trasuar rrugën për financimin e grupeve parlamentare që ndahen nga subjektet politike pas certifikimit të rezultateve zgjedhore...