Edhe një i infektuar me COVID-19 në Suharekë

Sot më 14 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me  metodën RT-PCR, janë testuar  gjithsej 137 mostra të marra...

Anton Quni nuk merr pjesë në votimin për koalicionin LDK-AAK-Nisma

As ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, nuk ka marrë pjesë në votimin e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së për një...

Komuna e Prizrenit përgatit udhëzues lidhur me Pakon Fiskale Emergjente

Komuna e Prizrenit ka përgatitur një udhëzues lidhur me Pakon Fiskale Emergjente, të miratuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës.

Haxhi Avdyli voton kundër koalicionit me AAK e Nisma

Gjashtë anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së i kanë thënë jo ndonjë koalicioni të mundshëm me AAK-në dhe Nismën, nëse presidenti...

Një mërgimtar dhuron 50 mijë euro për Qeverën e Kosovës! (FOTO)

Një mërgimtar sot ka dhuruar 50 mijë euro për t’i dal në ndihmë Qeverisë së Kosovës kundër përhapjes së koronavirusit.

Mustafa: Puna e bujqve nuk do të ndalet, mund ta punojnë tokën nga ora...

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka njoftuar se puna e bujqve nuk do të ndalet.

Fondi për menaxhimin e COVID-19, mërgimtari nga Suhareka dërgon 12,521 euro në llogari të...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, para dy ditësh ka kërkuar nga mërgimtarët që ta ndimojnë qeverinë me mjete financiare, për...

As Suhareka nuk shpëton nga tollovia (FOTO)

Qyteti i Suharekës, sikurse shumica e qyteteve të tjera në Kosovë, një ditë para se të hyjnë në fuqi vendimet e qeverisë,...

Arrestohet i dyshuari në Prizren për sulm fizik ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Gjatë të hënës, në Komunën e Prizrenit, është raportuar për një rast të dhunës në familje dhe një rast të një personi...

50 persona nga Prizreni nesër pritet t’i bëjnë testet për COVID-19

23 persona nga Prizreni janë prekur me virusin COVID-19. Nga këta, 2 janë shëruar ndërkaq 1 ka humbur jetën si pasojë e...