Casemiro ndahet me lot në sy me Real Madridin, qan edhe Ancelotti

0
212

Casemiro i ka dhënë fund edhe zyrtarisht sot eksperiencës së jashtëzakonshme në Real Madrid.

Futbollisti brazilian është parë i emocionuar dhe duke qarë në konferencë për shtyp, e cila iu organizua me rastin e largimit të tij nga klubi dhe transferimit në Manchester United, shkruan “Gazeta Express”.

Ai e shprehu mërzinë që po largohet nga një klub i madh, me të cilin ka fituar gjithçka në karrierë, ndërsa është entuziast për përvojën e re që do ta nisë shumë shpejt në “Old Trafford”.

“Ju e dini që unë nuk preferoj të flas shumë dhe të jem protagonist. Ju falënderoj nga zemra për gjithçka”, ka thënë fillimisht Casemiro, të cilin e tradhtuan lotët.

“Mezi pres ta vazhdoj zhvillimin tim në një klub të madh si Manchester United”, ka thënë Casemiro.

Presidenti i Realit, Florentino Perez i ka uruar suksese përfaqësuesit brazilian në etapën e tij të re.

“Ti je duke iu bashkuar një klubi legjendar si Manchester United. T’i uroj krejt të mirat”, ka thënë kreu i klubit.

Casemiro do të paguhet më mirë në Angli dhe i është ofruar një kontratë afatgjate.

Përpos futbollistit, edhe trajneri Carlo Ancelotti u pa duke qarë në lamtumirën e brazilianit.

Ai pritet të prezantohet sonte tek klubi i ri para ndeshjes me Liverpoolin, ndërsa debutimi i tij me “Djajtë e Kuq” mund të ndodhë fundjavën që vjen. /Gazeta Express

Leave a Reply