Aksident i rëndë në Shqipëri, tetë të vdekur

0
120

Tetë persona kanë vdekur në një aksident trafiku në rrugën Këlcyrë-Përmet në orët e mëngjesit të martën.

Sipas Policisë, aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Kuqar.

Në njoftim thuhet se dyshimet janë që shoferi ka humbur kontrollin mbi drejtimin e veturës, dhe vetura ka dalë nga rruga duke rënë në anë të lumit Vjosa.

Shoferi i automjetit ishte nga Shkodra, ndërsa shtatë të tjerët dyshohet se janë nga vende të tjera.

Policia po e heton rastin.

Leave a Reply