Shurupi natyral që pastron mushkëritë, ndihmon me astmën, bronkitin, gripin dhe kollën!

0
253

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë natyrale për të luftuar kollën, bronkitin dhe pneumoninë, të jeni të sigurt se keni gjetur një recetë të shkëlqyer. Shurupi i qepës është një ilaç i vjetër shtëpiak që trajton me sukses probleme të ndryshme të frymëmarrjes.

Në përbërjen e saj, substancat e nxjerra nga qepa duken të koncentruara. Dhe kjo është ajo që e bën atë një anti-inflamator dhe antiviral natyral të fuqishëm, që vepron në mënyrë efektive kundër kollës, gëlbazës, ngjirjes së zërit, problemeve të fytit dhe mund të përdoret gjithashtu për të ndihmuar në trajtimin e bronkitit dhe pneumonisë. Është shumë e thjeshtë, ka vetëm dy përbërës, qepa dhe sheqeri kaf. Dhe në pak ditë trajtim do të ndiheni më mirë.

Receta:

Pritini qepën në feta. Vendosini këto feta në një tenxhere të madhe, duke renditur: një fetë qepë, një shtresë sheqer kaf, një fetë tjetër qepë, një tjetër sheqer kaf e kështu me radhë, duke përfunduar me një shtresë sheqeri.

Mbulojeni tenxheren për të mbajtur larg çdo insekt dhe lëreni të qëndrojë gjatë gjithë natës. Ditën tjetër do të gjeni gotën me një lëng ngjyrë mjalti dhe ky lëng është shurupi. Doza është një lugë çaji shurup çdo 3 orë. 

Leave a Reply