Mbappe në Arsenal? Topçinjtë mund ta sakrifikojnë yllin e tyre për mundësimin e transferimit

0
142

Arsenali po përgatit një ofertë shokuese për të nënshkruar me Kylian Mbappen, dhe madje është i gatshëm të shkojë aq larg sa të sakrifikojë Gabriel Martinellin.

Arsenali po mbështet faktin se Mbappe ka thënë publikisht gjëra pozitive për klubin dhe thuhet se preferon një lëvizje te Gunners sesa rivalët e tyre në Premier League.

Chelsea thuhet se po tregon interes për të, por Football Transfers pretendon se rivalët londinez Arsenal shpresojnë të tërheqin PSG-në në një shitje dhe janë të gatshëm të shesin Martinellin për të mbledhur fonde të mjaftueshme në mënyrë që ata të mund ta përballojnë atë, transmeton Klankosova.tv.

Mbappe aktualisht është në mosmarrëveshje me PSG-në. Pasi ka informuar klubin që synon të largohet në fund të sezonit të ardhshëm, pala franceze dëshiron ta shesë atë tani për të fituar një tarifë transferimi nëse ai nuk nënshkruan një zgjatje të kontratës.

Real Madridi është favorit për të nënshkruar me Mbappe, por Los Blancos nuk duan të paguajnë për të dhe mund të presin që kontrata e tij të skadojë verën e ardhshme.

Ndërkohëm PSG-ja e ka lënë Mbappen jashtë turneut të tyre parasezonal në Azi.

Leave a Reply