E largoi Zhegrovën nga loja, por humbi, trajneri i Lille bëhet pishman: Nuk ishte zgjedhja e duhur nga unë

0
200

Lille u mposht dje nga Lyon me rezultatin 3:4 në një ndeshje dramatike në kampionatin francez, Ligue 1.

Trajneri i Lille, Foseca e inkuadroi Zhegrovën në pjesën e parë – ku lojtari tregoi menjëherë cilësitë e tij, duke realizuar gol.

Megjithatë, pas 70 minutave lojë, Fonseca vendosi të largojë kosovarin nga loja, por siç duket për këtë veprim u bë ‘pishman’.

“Në pjesën e dytë, skuadra nuk donte të luante kështu që ne kishim nevojë për lojtarë për t’u mbrojtur dhe Edoni nuk është ai lloj lojtari. Tani më duhet të them se nuk ishte zgjedhja e duhur nga unë”, tha Fonseca pas ndeshjes.

Leave a Reply