Di Maria rikthehet në “shtëpi” pas 13 vitesh

0
223

Rosario Central, Benfica, Real Madrid, Manchester United, Paris Saint-Germain, Juventus dhe më pas sërish Benfica.

Ky është rrugëtimin i Angle Di Marias në botën e futbollit, me argjentinasin që rikthehet në Portugali, aty ku nisi aventurën e tij në Evropë.

Në moshën 35-vjeçare, argjentinasi do të mbrojë “shqiponjat” e Lisbonës.

Klubi i Benfica-s ka zyrtarizuar rikthimin e Di Marias, ndërsa sa i përket kohëzgjatjes dhe kushteve të kontratës, nuk janë bërë të ditura.

Leave a Reply