Pesë probleme shëndetësore që bananet i zgjidhin më mirë se ilaçet

Banania është një frut tropikal shumë i përhapur në të gjithë globin. Popullariteti saj vjen jo më kot, pasi...

5 arsye përse duhet të konsumoni ananas

Ananasi është një ndër frutat më të shijshme dhe me vlera fantastike për shëndetin tonë. Në Guarani, ananas do të thotë “frut...

6 gjëra që duhet t’i dini patjetër para se të përdorni shirita për pastrimin...

Shiritat për të hequr pikat e zeza i duam të gjithë, por rezulton se mund të ketë disa efekte anësore.

Këta dy artikujt të fuqishëm pastrojnë trupin nga viruset dhe helmet, forcojnë më së...

Kanë më shumë proteina se mishi i pulës, mishi i gjedhit dhe vezët. Dhe ajo që është posaçërisht e rëndësishme – këtë...

Si ta pastroni mëlçinë për 5 ditë

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Mëlçia...

Zbulim i ri: Mpiksja e gjakut dhe enjtja e këmbëve, simptomat më të rrezikshme...

Një pacient i cili kishte rezultuar pozitiv me coronavirus ishte në një gjendje të qëndrushme dhe virusin po e kalonte në shtëpinë...

Studim: Duhanpirësit dhe ish-duhanpirësit janë dyfish më të rrezikuar nga koronavirusi

Sipas një studimi të ri të Universitetit të Kalifornisë, duhanpirësit dhe ish-duhanpirësit, përfshirë përdoruesit e cigareve elektronike, janë dukshëm më të rrezikuar...

Shkencëtarët zbulojnë një tjetër lloj të koronavirusit te lakuriqët e natës

Hulumtimi i fundit tregon se virusi Covid-19 ka të ngjarë të evoluojë në mënyrë të natyrshme. Koronavirusi filloi nga...

Zbulim i ri: Mpiksja e gjakut dhe enjtja e këmbëve, simptomat më të rrezikshme...

Një pacient i cili kishte rezultuar pozitiv me coronavirus ishte në një gjendje të qëndrushme dhe virusin po e kalonte në shtëpinë...

Studim: Duhanpirësit dhe ish-duhanpirësit janë dyfish më të rrezikuar nga koronavirusi

Sipas një studimi të ri të Universitetit të Kalifornisë, duhanpirësit dhe ish-duhanpirësit, përfshirë përdoruesit e cigareve elektronike, janë dukshëm më të rrezikuar...