Ja disa ushtrime me peshqir për qafën e sëmurë dhe të shtanguar (VIDEO)

Çdokush që ndonjëherë është ballafaquar me këtë dhembje e di në çfarë mase ndikon në funksionimin normal gjatë ditës.Lajm i mirë është...

Limon dhe kripë, ja si ta largoni dhimbjen e kokës në pak minuta

Dhimbjet e kokës por edhe ato më të fortat siç është migrena, nuk mund t’i përshkruajë kurrë saktë dikush që nuk i...

Testi i gjakut mund të identifikojë mbi 50 lloje të kancerit

Shkencëtarët kanë thënë se një test i thjeshtë i gjakut mund të identifikojë 50 lloje të kancerit, zakonisht përpara shfaqjes së simptomave...

Ja si mund t’i pastroni mushkëritë nga helmet e grumbulluara me shpejtësinë e pabesueshme

Nëse këta artikuj i përfshini në ushqim, mushkëritë do t’i keni të pastra Ky ushqim do t’ju ndihmojë që...

Receta çudibërëse në luftë kundër Coronavirusit

Dr Ismail Lutolli, specialist pediatër, Subspecialist Dietolog – Nutricionist, Subspecialist Hematolog Onkolog. Koronavirusi po përhapet me shpejtësi duke marrë me...

Tensioni i lartë i gjakut dhe koronavirusi / Çfarë duhet të dini

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, duhet të tregojnë shumë kujdes gjatë pandemisë së Koronvirusit.

Ja ushqimet që shpëtojnë mushkëritë

Mushkëritë janë pre e shumë kimikateve, që shkaktojnë një sërë sëmundjesh të rrezikshme. Një prej substancave më të dëmshme për mushkëritë është...

Zmadhimi i zemrës / Ushqimet dhe mënyrat natyrale të trajtimit

Zmadhimi i zemrës është një sëmundje që shkaktohet nga dëmtimi i muskulit të zemrës si pasojë e tensionit të lartë të gjakut...

Asnjëherë mos i’a pastroni fëmijës suaj fytyrën me letra të lagura. Ja pse

Letrat higjienike janë shumë praktikë për përdorim, sidomos për të fshirë rrëmujat e bëra nga fëmijët. Mirëpo, reaksioni i...

Kontrolloni sytë, mund ta zbuloni nëse keni koronavirus

Sytë e kuq mund të jenë shenjë se një pacient është infektuar me koronavirus, sipas infermierëve dhe mjekëve, shkruan Nypost.com, transmeton Insajderi.