Si t’i ktheni në gjendje normale rrobat e zvogëluara nga larja në lavatriçe

Besojmë se ju ka ndodhur të paktën një herë që ndonjë prej rrobave tuaja të preferuara të jetë zvogëluar jashtëzakonisht shumë nga...

Planet pas karantinës! Veprimi i parë që do donin njerëzit të bënin

Një ditë kjo situatë do të përfundojë dhe ne do t’i rikthehemi normalitetit. Po cila është gjëja e parë...

Më pak se 5 minuta: Kështu mund të bëni një maskë në kushte shtëpie...

Për më pak se 5 minuta ju mund të bëni një maskë kundër koronavirus në kushte shtëpie, shkruan Gazeta Metro.

Rakia bën dëm! Thirrja e ekspertëve: Mos konsumoni alkool gjatë izolimit!

Vetëizolimi në banesa ka sjellë probleme të gjithë vendet e prekura nga koronavirusi, COVID-19. Përveç problemeve ekonomike, një dëm...

Sa ujë duhet të pijë një grua shtatzënë?

Atëherë kur nuk e prisni mund të ndjehet sikur këshillat për gratë shtatzëna nuk mbarojnë kurrë! Ha këto ushqime! Shmang këto ushqime!...

Si të ndihmohen fëmijët për t’iu përshtatur jetës jashtë shkollave

Nuk ka shkolla për një të ardhme “të parashikueshme”. Testet janë ndalur. Çerdhet janë mbyllur. Me miliona fëmijë...

Mënyra e mençur për të punuar nga shtëpia në kohë koronavirusi

“Google”, “Microsoft”, “Twitter”, “Hitachi”, “Apple”, “Amazon”, “Chevron”, “Salesforce”, “Spotify”. Nga Britania e Madhe deri në Shtetet e Bashkuara të...

Pastrimi i interierit të veturave, i domosdoshëm për ta luftuar koronavirusin

Pastrimi i duarve dhe pastrimi e dezinfektimi i sipërfaqeve janë dy mënyrat më të mira për të mbrojtur veten nga shpërndarja e...