Nga një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për dhunë në familje në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren, gjatë vikendit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji, ndaj dy të dyshuarve për dhunë...

Ky është orari i qarkullimit për periudhën 27-30 Prill 2020

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar orarin e ri të qarkullimit të qytetarëve në Kosovë, që do të jetë i vlefshëm nga data...

Dita e të Pagjeturve në Kosovë sonte shënohet me fikjen e dritave për 2...

Youth Initiative for Human Rights – Kosovo (YIHR KS), Qendra Burimore për Personat e Zhdukur, Integra, Humanitarian Law Center Kosovo (HLC) dhe...

Kurti e Osmani bëjnë homazhe tek varrezat në Mejë, bëjnë thirrje të dënohen ata...

Sot, Kryeministri në detyrë i vendit Albin Kurti, bashkë me Kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani, bënë homazhe tek varrezat në Mejë për...

Nis shpërndarja e asistencës sociale në Postën e Kosovës

Posta e Kosovës ka njoftuar se nga sot ka filluar me shpërndarjen e Asistencës Sociale, siç ka kërkuar Ministria e Financave dhe...

“Jam jashtëzakonisht me fat në vendin ku përfundova, Prizreni është një qytet i bukur”

Mike Elm dhe Rosie Watson janë një çift skocez të cilët janë ngujuar në Prizren në këtë kohë pandemie për shkak të...

Prizreni dhe Dragashi komunat e vetme që sivjet nuk kanë përfituar grantin e performancës...

Performanca e Prizrenit dhe Dragashit në vitin 2018 ishte e pamjaftueshme për t’i përmbushur kriteret për përfitime në këtë vit nga granti...

Arrestohen dy persona në Prizren

Për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka ndaluar 2 persona në Prizren.

56 lindje në Spitalin e Prizrenit gjatë javës së kaluar

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, gjatë javës që lam pas kanë ardhur në jetë 56 fëmijë të porsalindur, mes...

Suharekë, arrestohen 2 persona

Për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka ndaluar 2 persona në Suharekë.