Përplasen Selmanaj e Vjosa Osmani: Regjia ndalja fjalën, nuk ka t’drejtë të dezinforomojë!

Po vazhdon debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës, për inicimin e PDK-së, për pakon emergjente. Kësaj radhe kanë vazhduar...

Zhduket një person në Prizren, kishte dalë për të blerë ushqim për familjen

Një person është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga familja e tij. I riu kishte dalë për të...

Pas masave të reja, ky është orari i ri i marketeve

Pas hyrjes në fuqi të masave të reja nga dita e mërkure më 15 prill 2020, marketet do të punojnë me...

Nga 9 rastet pozitive me covid-19: 4 nga Semetishti, 3 nga Studençani dhe 2...

Më datën 12 prill në Suharekë është konfirmuar edhe rasti i pestë pozitiv me covid-19, saktësisht në fshatin Semetisht.

Smaka: Vendimi për kufizimin e lëvizjes, në harmoni me Kushtetutën

Vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, që ua kufizon në nëntëmbëdhjetë minuta daljen qytetarëve, me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit, e...

50 për qind e të infektuarve në Suharekë janë nën moshën 25 vjeçare

Dy familje nga Komuna e Suharekës janë izoluar dhe po monitorohen nga Policia, pas paraqitjes edhe të nëntë rasteve të reja me...

Nga nesër e keni të ndaluar rreptësisht të dilni me vetura, përveç në këto...

Me masat e reja të prezantuara nga Ministria e Shëndetësisë që pritet të hyjnë në fuqi nesër, ndalohet qarkullimi i automjeteve në...

Vendimi i ri: Mos gaboni të dilni pa maskë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka paralajmëruar masat e reja të vendosura nga autoritetet e vendit, në luftë me koronavirusit, ky personave...

Mësoni të gjitha vendimet për qarkullim, të cilat hyjnë në fuqi nesër

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia përmes një konference për media ka prezantuar vendimet të cilat do të hyn në fuqi...

Prizreni po e zbaton masën e karantinës (VIDEO)

Në 24 orët e fundit në Prizren është duke u respektuar masa e karantinimit. Tani është edhe ora policore...