Këshilla për flokë të yndyrshme, ja si t’i mënjanoni

Ka faktorë të ndryshëm që shkaktojnë yndyrë të tepërt në flokë si p.sh kequshqyerja, mosbalanca hormonale ose shqetësimet në tretje dhe ato...

Aspirinë për flokët e dëmtuar, efektet magjike me një trajtim të thjeshtë

Flokët janë bërë për t’u lyer? Duroni edhe pak, sepse në kushte shtëpie mund të përdorni edhe të tjera trajtime që i...

Receta të thjeshta si të kujdesemi për fytyrën gjatë karantinës

Dermatologia Erjona Shehu ka qenë në një lidhje direktë me emisionin “Ditë e Re” në Tv Ora së bashku me Arjolën dhe...

Zbulohet sekreti për flokët e dëmtuar, e gjeni në kuzhinë

Ndonjëherë ke ndjesinë sikur flokët kanë nevojë për më shumë jetë dhe për këtë nuk është nevoja të shkosh në sallone bukurie...

Maska me miell misri që largon poret e vdekura nga lëkura

Ju duhet vetëm dy përbërës. Nëse keni nevojë për një maskë që largon poret e vdekura nga lëkura, ajo...

Trajtoni fytyrën me lëng limoni dhe vaj ulliri

Kombinimi i limonit me vajin e ullirit janë një kombinim i famshëm për të stimuluar dobësimin. Këta dy përbërës...

Keni flokë të yndyrshme, veproni sipas këtyre 6 hapave që të shpëtoni

Skalpi ynë duhet të prodhojë një sasi të caktuar vaji për ta ushqyer dhe mbrojtur flokun , duke krijuar një pengesë të...

Sekretet që ju duhen për të parandaluar rrudhat

Shëndeti i lëkurës është po aq i rëndësishëm sa dhe i organeve të tjera të trupit. Me kalimin e...

Trajtime antirrudhë në kushte shtëpie

Ne e dimë që natyra është “shërimi” i çdo gjëje, prandaj dhe këtë herë po sjellim për ju disa receta për përkujdesjen...

Për pranverë fundet e gjatë zgjedhje perfekte (FOTO)

Fundet e gjatë, mbulojnë mangësitë, theksojnë dhe zgjasin siluetën tuaj, lejojnë të dukemi ndryshe, ndërsa mbeten shumë popullorë. Fundet...