Ja si mund t’i bëni buzët e trasha

Dëshironi të keni buzë të plota duke qenë se nuk keni në gen buzët e Angeline Jolie?Në lidhje me këtë vijnë në...

Shpëtoni nga puçrrat e kuqe në mjekër, këto janë mënyrat efikase nga dermatologët

Aknet në mjekër janë një shenjë që tregon ardhjen e periodave tek gratë apo një çrregullim hormonal. Siç...

Maska me përbërës natyralë që u rikthejnë formën më të bukur kaçurrelave

Hidratimi i flokëve duhet të jetë një hap i rutinës së kujdesit që asnjë vajza nuk duhet ta anashkalojë.

Flini me kokën qull!? Këto janë rreziqet që ju kanosen

Kur floku është i lagur është më i dobët dhe fjetja për të paktën 8 orë me kokë të lagur mund të dëmtojë në...

Ja si mund të hapni ngjyrën e flokëve në shtëpi në mënyrë natyrale

Hapja e ngjyrës tuaj të flokëve madje edhe një hije e vetme kërkon aftësi, veçanërisht kur zbardhuesi është në përzierje.

Ja pse është e rëndësishme të bëni pushim nga rutina e kujdesit ndaj lëkurës

Disa mund të jenë mësuar për të marrë një pushim nga grimi. Por, kur bëhet fjalë për rutinën tuaj të kujdesit për...

2 maska në kushte shtëpie për pastrimin e thellë të fytyrës

Sikur të mos mjaftonin ‘shqetësimet’ e garderobës, mëngjesit shpesh i shtohet edhe nje fyyrtë e lodhur, pavarësisht gjumit. Për të evituar këtë,...

Pesë këshilla për flokët që ju ndihmojnë të dukeni më bukur

Ja këshillat që ju ndihmojnë që brenda pak kohe të arrini flokë të përkryera. 1. KURRË MOS I KRIHNI...

5 gabimet që po t’i bëjnë flokët më të hollë!

Flokët e shëndetshëm, të fortë e të shkëlqyeshëm janë qëllim i të gjithëve. Megjithatë, ajo që shumë njerëz...

Si ta aplikoni bronzerin në fytyrë si një profesioniste e vërtetë, edhe pse jeni...

Ideja dhe mënyra e aplikimit të bronzerit ka ndryshuar shumë vitet e fundit, jo vetëm për shkak të përmirësimit të teknikave të...