Tuchel akuzon gjyqtarin që humbi ndeshjen me Realin: Ishte një katastrofë, shkelje e rregullave

0
136

Trajneri i Bayern Munich, Thomas Tuchel ka reaguar ashpër ndaj vendimit të gjyqtarit në fund të ndeshjes, raporton Sinjali.

Tuchel pas ndeshjes tha se gjyqtari ishte katastrofë dhe kjo ndehsje kishte të bënte me shkelej të rregullave.

“Ishte një katastrofë absolute. Një shkelje e rregullave. Kjo skenë duhet luajtur deri në fund. Ky është rregulli. Drejtuesi i linjës bëri gabimin, dhe gjyqtari bëri gabimin e dytë”, tha ai.

Kujtojmë se takimi u mbyll në të mirë të Realit në 2:1 që arritin të kualifikohen në finale të Ligës së Kampionëve.

/GazetaSinjali/

Leave a Reply