Ancelotti, i pari trajner në histori që arrin 6 finale në Champions League

0
129

Si kurrë më parë, Anceloti ka shpërthyer në festë pas një fitore të Real Madrid. Gjithmonë e kemi parë të ftohtë dhe të palëvizur, pavarësisht dramave dhe fitoreve emocionuese të madrilenëve.

Në të njëjtën mënyrë arritën që të përmbysnin Bayern Munchen në shifrat 2-1 dhe të kalonin në finale.

Menjëherë pas mbylljes së takimit, Anceloti ka kënduar himnin e Realit.

Ndërkohë trajneri italian është bërë i vetmi në histori që ka arritur gjashtë finale në Champions League.

Real Madridi në finale e 1 qershorit në “Wembley” do të përballet me Borussia Dortmundin.

Reali kërkon titullin e 15-të evropian, ndërsa Dortmundi të dytin.

Carlo Ancelotti singing along to ‘Hala Madrid Y Nada Mas’. He lives and breathes this club. 🤍 pic.twitter.com/0oIsXFAnbD— Xav Salazar (@XavsFutbol)May 8, 2024

Leave a Reply