Ndahet nga jeta Idajet Berisha nga Prizreni, vëllai i Dëshmorit të Kombit, Shefqet Berisha

0
776

Është ndarë nga jeta Idajet Berisha nga Prizreni, vëllai i Dëshmorit të Kombit, Shefqet Berisha.

Lajmin e kanë dhënë familjarët e Berishës.

“Sot me 02.o6.2022 ndërroi jet Idajet Berisha vllau i dëshmorit Shefqet Berishës,ishe aktivist shumë i madh në kohnat më të vështira të fshatit na ndihmojshe shumë nga mergimi . Do të mbetesh gjithmon i pa harruar për ne Lezjanet por gjithashtu shtepija e shefqet dhe idsjet berishes ka qen qe ne ilegalen e uqks ka mabjt shum njerz te uqks me buk dhe vedh mbathje”, thuhet në njoftimin e familjes Berisha./04Online

Leave a Reply