Granit Xhaka nominohet për sportist të vitit në Zvicër

0
412

Granit Xhaka, është nominuar për sportist të vitit në Zvicër.

Xhaka po bën paraqitje të jashtëzakonshme me Arsenalin.

Së fundmi ai u zgjodh edhe lojtar i muajit tek “Topçinjtë”.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova do ta udhëheqë kombëtaren helvetike në Kupën e Botës, e cila do të nisë këtë të diel, ndërsa Zvicra është në grup me Brazilin, Kamerunin dhe Serbinë.

Votimi për “sportistin e vitit” nis më 29 nëntor.

Ky është link ku mund të votoni:

https://www.sports-awards.ch/de/

Leave a Reply