“Garantuese e raporteve Kosovë-SHBA”, Osmani e veçon deklaratën e Escobar në një video për tri vjetët në krye të shtetit

0
99

Presidentja Vjosa Osmani sot ka shënuar trevjetorin e saj në zyre.

Përmes një videoje ku ka përmbledhur punën e saj, Osmani ka përfshirë edhe deklaratën e emisarit special të SHBA-së, Gabriel Escobar, ku ai e quan atë si “garantuesja kryesore e marrëdhënieve dhe trashëgimisë së marrëdhënieve dypalëshe në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës”.

Këtë deklaratë të tij, Osmani e shoqëroi me pamjet nga fotografia e përbashkët që kishte me presidentin amerikan Joe Biden.

“3 vjet Presidente! Gjithnjë në shërbim të Republikës!”, ka shkruar Osmani krahas videos.

Ajo gjithashtu ka shpërndarë edhe një pjesë nga fjalimi i saj që e mbajti në Parlamentin Europian.

https://www.facebook.com/reel/1624246251724421/?ref=embed_video

Leave a Reply